RAiN

Město: 
Liberec
Žánr: 
Crossover
Metal
Rock
Profilová fotka kapely: 
RAiN
Další fotky: 
RAiN
RAiN
RAiN
RAiN
RAiN
RAiN
RAiN
Skladby: 
Samota / 2009 /
Budeme Slepí / 2010 /
Řeka / 2012 /
Země Na Prodej / 2012 /
Rok vzniku: 
2002
Webová stránka: 
Obsazení: 

Honza Kvapil - zpěv, kytara
Tom Lžičař - kytara
Petr Pedro Michal - bicí
Hanzz -basa, zpěv

Kapela RAiN vznikla v prosinci 2002 z trosek kapel H.U.M.R.a LAZY MAKER , zpočátku hrála thrash metal.Poměrně úspěšně a často koncertovala se spřátelenými kapelami jako KRLEŠ,CRUEL,V.A.R. ACT OF GOD,NU PAGADI,VETROL atd.i s kapelami - ALKEHOL, TURBO, MILOŠ DODO DOLEŽAL, Lenka Dusilová, KREYSON, ARGEMA, KURTIZÁNY Z 25 AVENUE, ŠKWOR atd.Po roce odchází bubeník Milan který se chce naplno věnovat domovské kapele FURTPRYČ.Po půl roce ho nahrazuje výborný bicman Pavel Bondar ex M.O.R.Kapela přitvrzuje.Aby toho nebylo málo kvůli přítelkyni se s kapelou loučí kytarista Jenda Pospíšil , místo něj přichází Tom Lžičař ex.H.U.M.R. a člen FURTPRYČ.Kapela rapidně mění styl k lepšímu a modernějšímu stylu. Discografie: Zastav Čas 2003/ RAIN Live 2004/ Nové Město p/SM. 2005 /Tvor Z hor 2006/ Živáky 2007 /EP Samota 2009 /Demo 2010

V srpnu 2007 od nás odchází bubeník Pavel Bondar , kvůli sporům a rozdílným názorům. Nahrazuje ho Martin Kocián působící v Kapele Act Of God a ex.Pikodeath, Lewisit. No a opět nabíráme grády a pokračujem !

V zimě 2007 nás postihuje těžká rána v tom že od nás odchází zakládající člen basák Pepík z rodinných důvodů a vypadá to na konec kapely. Pak jako zázrakem se objevuje mladý nadšený basák Honza Cír který dojíždí na zkoušky skoro 100km a posiluje naše řady.

No a Máca rozjel kapelu MONa a už na nás nemá moc času tak odchází a nahrazuje ho David Hégr z kapel Vortex a Lorely.

Po zhruba 6 měsících společného ho hraní a několika koncertech zjišťujeme rozdílnost názorů na styl a David nás opouští. Na jeho místo nastupuje Petr Michal alias Pedro ex. Escape Death a !ON a vypadá to že už konečně je to ten pravý.

Celkem pestrý sklonek roku 2007/ 2008 , takových změn a přesto jedem dál a Teď už to je vono ! Z původní sestavy už sem zůstal sám , ale jsme dobrá parta a konečně si snad rozumíme.

Jo a STYLY NEŘEŠÍME hrajem co nás zrovna baví !!!!!!

Honza