JinxX

Město: 
Liberec
Žánr: 
Pop
Rock
Profilová fotka kapely: 
JinxX
Rok vzniku: 
2011
Obsazení: 

Zpěv: Petra Štěpánková
Kytara: Pavel Starý
Baskytara: Adam Radiměřský
Kytara: Jaroslav Valášek
Bicí: Daniel Salamatin

Počátky pop-rockové kapely (Open Air) sahají do dubna roku 2009, ovšem regulérní zkoušení po ustálení obsazení začalo až na konci září. Nejdůležitější osobností kapely je zpěvačka a autorka převážné většiny textů a hudby Petra Štěpánková.

Žánry, které jsou jí vlastní jsou rock, rhythm & blues, gospel, ale prošla si i čistě folkovou kapelou. Kytarista Pavel Starý je ovlivněn funkem a rockem, baskytarista Adam Radiměřský zase vyrostl na folku a country a přes folk-rock zakotvil i v současném žánru. Bubeník Jan Rulc přispěchal z chlívečku metal a punk.

Uvolněné místo po sólovém kytaristovi Čeňku Beranovi v červnu 2010 urychleně zaplnil Filip Koutník, který prošel hardcorovou a poté country-rockovou kapelou. Začátkem roku 2011 se přidává ke kapele zkušený bubeník Daniel Salamatin a jako poslední i kytarista Jarda Valášek, který kapelu pozvedá opět jiným směrem.

V repertoáru kapely můžete zaslechnout různorodé styly. Hrají převážně vlastní autorskou tvorbu a za svou krátkou existenci podstoupili mnoho vystoupení a vítězně završili dvě kola rockové soutěže RockMatch. Od roku 2011 vystupují pod novým názvem JinxX.

A kdyby jste nás ještě někde hledali, tak jsme také na Facebooku ;-) !