In Touch a jejich debutové EP Nevinný odsouzení

S železnobrodskou crossoverovou kapelou In Touch jsem se poprvé setkal v roce 2009 při příležitosti Rockového nářezu za vysvědčení. O svých kvalitách mě tehdy přesvědčila mimo jiné i tím, že se ten den jako první vystupující kapela dokázala více než důstojně poprat s noční můrou všech muzikantů - prázdným sálem (ono startovat soutěž kapel v pátek ve tři odpoledne není vždy úplně šťastné řešení, natožpak v Liberci). Na muzikantech zkrátka už tehdy bylo znát, že je hudba a především živé hraní skutečně baví, což není u všech kapel zase taková samozřejmost. Během letošního léta In Touch nahráli debutové EP Nevinný odsouzení a v současné době nabízí svůj počin za symbolických 50,- Kč na koncertech a prostřednictvím e-shopu. Jeden kousek se dostal i ke mně, tak si na něj pojďme posvítit...


Z bookletu - mimochodem docela zajímavě graficky zpracovaného - lze vyčíst, že nahrávání a produkce EP Nevinný odsouzení se ujal Hugo Trkal (Morokweng) a design má na svědomí Standa Pelikán. Kromě těchto a dalších nezbytných základních informací booklet neobsahuje nic dalšího, což je škoda, protože např. texty bych si rád přečetl. Nicméně deska má velice slušný zvuk, a tak je lze jednoduše odposlouchat.

EP obsahuje 6 písní, jejichž celková stopáž 00:20:43 činí z nahrávky ideální poslechovou záležitost na cestu do práce nebo do školy. Pro člověka, který si v dnešní uspěchané době nemůže dovolit věnovat poslechu hudby více jak nějakou hodinku denně (můj případ), je EPčko asi tou nejlepší variantou, kterou mu kapela může naservírovat. Většinou jde totiž o výběr toho skutečně nejlepšího materiálu, kterým v době vydání disponuje. A v případě In Touch jsem si jist, že všech 6 skladeb si své místo na EP zaslouží.

Hned první píseň Znáš posluchači dostatečně naznačí, co lze od celé nahrávky očekávat - kvalitní crossover s hitovým potenciálem stylově zhruba někde mezi K25A a Krucipüskem. To vše většinou ve středně rychlém či rychlejším tempu a bez zbytečných pozlátek kolem. Další dvě skladby Jednou v létě a Zlomená mysl se nesou v podobném duchu. EP má hutný syrový zvuk, všechny nástroje jsou dobře čitelné a asi nejvíc se mi zamlouvá zvuk baskytary. Ta nádherně vyniká především ve skladbě Beze slov, rozhodně nejhitovějším kousku této desky (k poslechu na bandzone). Každá kapela má takový ten svůj největší hit a já jsem si jist, že v případě In Touch je to právě písnička číslo 4 na EP Nevinný odsouzení. Zároveň jde dle mého názoru i o nejlepší pěvecký výkon zpěváka a kytaristy Toma, který zde - na rozdíl od zbytku desky, kdy jeho projev občas není úplně stoprocentní a zajímavý - zabrousil spíše do pop-rockových vod, které mu opravdu svědčí. Předposlední Co chci vrací posluchače zpět do tvrdší polohy In Touch, dost možná do té úplně nejtvrdší. V kombinaci s poslední minutu a půl dlouhou instrumentálkou Nevinný odsouzení jde o ideální zavírák stejnomenného debutu.

In Touch si na svou prvotinu počkali, nic neuspěchali a dobře udělali. Vybrali a nahráli skladby, které k sobě ve výsledku skvěle sedí a EP Nevinný odsouzení nelze hodnotit jinak než pozitivně. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Nahrávka zastihuje kapelu ve slušné formě a věřím, že i naživo In Touch znějí minimálně tak dobře jako z desky. Přesvědčit se o tom můžete např. 28. října 2011, kdy In Touch vystoupí společně s kapelou Morokweng v Nové Pace!

In Touch - Nevinný odsouzení (EP 2011)

Tracklist:
1) Znáš
2) Jednou v létě
3) Zlomená mysl
4) Beze slov
5) Co chci
6) Nevinný odsouzení

Celkový čas: 00:20:43

Hodnocení: 8/10

Web: http://www.intouchband.com/, http://bandzone.cz/intouch