Look-out! - Growing Up

Look-out! - Growing Up

V úvodu se přiznám, že tenhle styl punku už moc neposlouchám, ale chlapci z Look-out! si mě svojí tvorbou vždycky tak nějak obmotají kolem prstu. Možná to bude i díky tomu, jak jsem psal výše, každopádně předešlé album jsem měl v přehrávači docela dlouho. Takže jsem letošní novinku vyhlížel s velkým očekáváním. No a jak se to klukům z mého pohledu povedlo se dočtete níže.

Jelikož zatím nevlastním cd jako takové, nemohu hodnotit booklet ani vizáž této placky. Nu což, u hudby stejně nejde tolik o to v jakém kabátě je, ale o to, co obsahuje. Hned úvodní píseň Get Down nám dokáže, že pánové navázali přesně tam, kde před třemi lety skončili. V úvodních vteřinách jsme zasypáni svižnými údery bicích, které jakoby odstartovaly klasickou punk-rockovou hopsačku, v níž mě asi nejvíce zaujaly sborové zpěvy, které to pro mě osobně povyšují ještě o level výš. Druhá v pořadí je možná největší pecka z alba vůbec - Léto 2006 (ke které mimochodem vznikl i videoklip, který najdete na konci recenze). Jak už název napovídá, píseň je zpívaná v češtině a musím říct, že klukům ta čeština fakt sedí a naštěstí to není jediná píseň v rodném jazyce na tomto albu (asi největší změna oproti staršímu počinu). Než to nějak přehnaně definovat, řeknu to jasně a stručně - tohle je pravý a nefalšovaný pop-punk alá rok 2006. Kdo zná, ví o čem píšu, kdo ne, ať poslechne. Třetí v pořadí je Call it home, kde pomalinku zmírníme tempo a necháme se unášet sborovými refrény střídající středně rychlé sloky. Čtvrtá je další česky zpívaná záležitost Květák song. Přiznám se, že na chuť tomuhle počinu jsem přišel asi až na desátý poslech. Nejdřív jsem z ní měl pocit co to je za pí....nu, až nakonec jsem došel k závěru, že i odlehčená skladba v houpavém tempu neuškodí (nevím proč, ale při poslechu jsem si vybavil film Loser). Pětku obývá další česká Čas řasenku smejt - pro mě osobně top. Už od prvních tónů má tahle věc tzv. tah na branku. Svižný rytmus, text co má hlavu a patu, střídání zpěvných částí mezi Komym a PJeme tomu dodává punc kvalitně odvedené práce.

A v nastoleném tempu nepolevíme ani v následující šestce Lords of Dogtown. Sedmičku obývá starší věc Mirek Dušín (možná úplně první česká věc v historii kapely). Asi už každý ji někde slyšel, čili přejdeme k číslu 8 - song 90s part two, kde si chlapci pozvali na pomoc dva hosty - Tomáše Hennela a Maria Angelkova - mi bohužel k srdci moc nepřirostl, po hudební stránce je to dobré, ale tento druh zpěvů není můj šálek kávy. Devítku už jste též mohli dříve slyšet na koncertech či bendzounu, jedná se totiž o 90s part one. Rychlá, svižná punk-rockovka, která vás chytne za prdel a ani se nenadějete a už si zpíváte refrén s kapelou. Desítka s názvem Midnight Hero nás nechá trochu odpočinout, abychom nabrali dech na poslední dvě skladby. Song Friends stand by you vás stoprocentně dostane. Tahle unplugged věc doplněná o housle a klavír má v sobě hodně melancholický nádech, který se přímo hodí k blížícím se zimním večerům. Závěr obstará dvanáctá Old Romance, kde si opět můžete zakřepčit chytlavý refrén, pohupovat se do rytmu a do zvuku klavíru. Z pohody vás vyvede až ticho, které značí, že to je vše.

Co napsat závěrem? Snad jen, kdo chce na české poměry kvalitní pop-punk, měl by po téhle placce okamžitě sáhnout a na přehrávači nastavit repeat.

P.S. NA VĚDOMOST SE DÁVÁ, ŽE KŘEST SE KONÁ 12. ŘÍJNA V LBC KLUBU VLAK! Více info na http://www.facebook.com/events/151238375014740

P.S.S. Klip na Léto 2006

Komentáře

Díkec, parádní recenze :)

Díkec, parádní recenze :)

Díky Kubo :)

Díky Kubo :)